Змішувачі. Класифікація, види, комплектуючі

Змішувач призначений для змішування гарячої і холодної води

Матеріали


Змішувачі можуть виготовлятися з металевих сплавів (латунь, бронза, легована сталь, в т.ч. нержавіюча (легована корозійностійка), силумін), пластмаси. Зустрічаються і керамічні змішувачі.

Найпоширеніші змішувачі - латунні. Ексклюзивні матеріали - камінь, дерево. Окремі деталі можуть виготовлятися з пластику (кожух змішувача), оксиду алюмінію (ущільнювальні пластини вентиля), скла (Виливи, вкладки для прозорих дизайнерських змішувачів).

Види змішувачів

Покриття


Зовнішнє покриття, що наноситься поверх металу із захисними і декоративними цілями. Види покриттів: емальоване, гальванічне (хромове, золочене, бронзове, срібне, нікельоване і ін.). Найпоширеніші відтінки патини: старе золото, старе срібло, стара бронза, антична бронза, окислена латунь, окислена мідь.

Патина


Що таке патина? Це поверхнева плівка, що наноситься на гальванічне покриття штучним способом для створення декоративного ефекту.

Декор ручок


Оздоблення ручок змішувача здійснюється з декоративними цілями. Для декору можуть використовуватися металеве лиття, кришталь, камінь, дерево, скло.

Колірна символіка


Для позначення холодної та гарячої води на рукоятках, в підсвічуванні, пояснювальній інфографіці використовуються синій (холодна вода) і червоний (гаряча) кольору.

Класифікація та види змішувачів


Типи кранів:


  • За типом змішування води: дворукоятні, електронні, термостатичні, порційні.
  • За типом управління: дворукоятні, змішувачі, електронні (в т.ч. сенсорні).
  • За типом установки і підводу води: настінні, з горизонтальним підведенням; настільні - встановлюються на раковину або мийку, з вертикальним підведенням; підлогові.
  • За типом застосування: для кухні, змішувачі ванної (суміщений, роздільний), для джакузі, душа (звичайного і термохвильового), умивальника, біде, пісуари або сантехнічний кран. Залежно від застосування їх розміри різноманітні.

Двохважелеві (дворукоятковий, двохвентильний, двозахватний) змішувачі


Змішувач з двома незалежними (окремими) кранами для гарячої води і холодної або ж клапанами (вентилями), які представляють собою водозапірний пристрій (кран-буксу). Управляється за допомогою двох рукояток (важелів, ручок): одна регулює натиск гарячої, інша - холодної води.

Змішувач «ялинка»


Різновид Двохважеля (дворукояткового) змішувача, що володіє характерною особливістю кріплення. Приєднується до водопроводу за допомогою розрізної втулки з різьбленням (цанги). Ялинка кріпиться до мийки (рідше - до ванної) за допомогою нагвинченої на цангу гайки. Управляється за допомогою двох рукояток (важелів, ручок): одна регулює натиск гарячої, інша - холодної води.

Змішувач "Ялинка" названий так через специфічне кріплення

Одноважільний змішувач (однозахватний, джойстіковий)


Кран для води, в якому управління температурою і напором води проводиться за допомогою одного важеля. Керувати ним можна однією рукою, що підвищує комфортність використання. Дозволяє окремо регулювати температуру і натиск води. Якщо напір симетрично-стабільний, при повторному відкритті змішувач повторює попереднє співвідношення холодної і гарячої води.

Змішувачі одних важелів бувають двох видів: кульові і керамічні (класифікація за типом механізму).

Електронний змішувач


Модель з широкими функціональними можливостями, забезпечена електронікою. Електронні змішувачі володіють такими функціями, як автоматичне відкриття води, запам'ятовування тиску і температури (в тому числі кількох значень), підсвічування, музичний супровід та ін.

Сенсорний змішувач


Різновид електронного змішувача, керований сенсорними кнопками.

Інфрачервоний датчик


Деталь електронного змішувача, що реагує на рух. Автоматично включає воду, коли користувач підносить руки до крана - безконтактний змішувач. Автоматичне вимикання дозволяє заощаджувати воду.

Підсвічування


Декоративна функція, якою можуть бути оснащені електронні змішувачі. Забезпечує підсвічування струменя води.

Термопідсвічування


Декоративна і захисна функція, яка може доповнювати звичайні функції електронного змішувача. Колір підсвічування змінюється від синього до червоного в залежності від температури води. При високій температурі може оповіщати користувача про небезпеку червоним мерехтінням, а в ряді моделей - звуковим сигналом. Елемент термоподсвітки буває вбудованим і знімним (термонасадка).

Музичний і звуковий супровід


Естетична, рідше захисна функція деяких моделей електронних змішувачів. В якості захисту сигналізує про високу температуру води.

Термостатичний (термостатирует) змішувач


Кольорове підсвічування повідомить про температуру води
Термостатичний змішувач автоматично підтримує задані значення тиску і температури води. Значення виставляються за допомогою двох регуляторів. Володіє запобіжником, який перешкоджає включенню надмірно гарячої або надмірно холодної води (при необхідності термостат знімається із запобіжника).

Порційний змішувач (кран-дозатор)


Модель, що виділяє воду порціями, аналогічно сенсорному змішувачу. На відміну від сенсорного, порційний змішувач вимагає дотику користувача. Принцип його роботи такий, що він економить воду і ідеально підходить для використання в громадських приміщеннях. Ділиться на два види: з натискним механізмом і пьезо-механізмом (пьезо-кнопкою).


Порційно-натискний змішувач з пьезо-механізмом


Більш сучасна модель. Пьезо-механізм спрацьовує при легкому дотику. Живиться від електромережі або батарейки. До змішувача з пьезо-механізмом може бути підведена LED-підсвітка.

Настінний змішувач


Модель змішувача, жорстко з'єднана з трубами гарячої та холодної води. Може бути як дворукоятковий (з кран-буксами), так і одноважельний. Найчастіше дозволяє використовувати не тільки вилив, але і душову лійку. Кріпиться до стіни. Розташування патрубків - горизонтальне. Як правило, використовується у ванній.

Настільний змішувач (для раковини або миття)


Модель, яка встановлюється безпосередньо на раковині або на кухонній мийці. Патрубки настільного змішувача розташовуються вертикально.

Підлоговий змішувач (окремий)


Найрідкісніша на сьогодні модель змішувача. Встановлюється окремо від раковини або ванни і являє собою окремо стоячу колону. Найчастіше використовується при установці нестандартної, дизайнерської сантехніки. Може використовуватися як на кухні, так і у ванній кімнаті.

Змішувач для кухні (кухонний змішувач)


Для цієї моделі характерне кріплення до кухонної мийки і виконання функцій, пов'язаних з миттям продуктів і посуду. Володіє високим виливом, що дозволяє розміщувати в мийці під краном відносно високі предмети. Існують моделі кухонних змішувачів з висувним шлангом.

Змішувач для умивальника (для раковини у ванній кімнаті)


За конструкцією відповідає моделі кухонного змішувача, але часто має більшу декоративність. Моделі для раковини у ванній кімнаті можуть забезпечуватися підсвічуванням, музичним супроводом. Поширені моделі з висувним виливом для зручності ополіскування і миття раковини.

Змішувач для ванни


Бувають трьох видів: роздільний, поєднаний, комбінований. За особливостями установки виділяються також змішувач на борт ванни і окремий (підлоговий) змішувач для ванни. Як правило, будова корпусу змішувача для ванни - збірного типу.

Поєднаний змішувач


Змішувач, що має перемикач між режимами «Вода з крана» та «Вода з душа». Комплектується не тільки зливом, а й душовим шлангом з насадкою. Застосовується в ванних кімнатах.

Роздільний змішувач


Поєднаний змішувач з режимами «кран» і «душ»
Конструкція, що складається з двох змішувачів - для наповнення ванни і включення душа. Застосовується в ванних кімнатах.

Комбінований змішувач


Змішувач, що використовується одночасно і для ванни, і для розташованого поруч умивальника. Володіє довгим виливом поворотного типу.

Змішувач на борт ванни


Модель, яка монтується на борт акрилової ванни або на плитковий бортик. Установка вертикальна. Дана модель дозволяє із зручністю управляти водним потоком, не піднімаючись з води, оскільки змішувач знаходиться в межах досяжності руки.

Підлоговий змішувач для ванни (окремий)


Модель підлогового змішувача, що монтується у вигляді окремо стоячої колони. Найчастіше застосовується в комплекті з дизайнерською ванною.

Змішувач для душу


Окремий змішувач для душу. Від змішувача для ванни відрізняється більш компактними розмірами. Як правило, для гнучкого шланга, використовуваного паралельно з прийняттям ванни, встановлюється роздільний змішувач з перемикачем «Ванна / Душ». Окремі змішувачі для душа зазвичай встановлюються в душових кабінах.

Змішувач для термохвильового душа


Модель, що дозволяє управляти ступенем контрасту між змінними потоками холодної та гарячої води.

Змішувач для біде


Модель для біде, конструктивно і функціонально схожа зі змішувачем для умивальника. Зазвичай монтується на бортику і, як правило, забезпечена аератором з кульковим шарніром для можливості зміни напрямку водного потоку.

Змішувач для гігієнічного душу


Модель, якою комплектується сантехніка - гігієнічний душ для біде або унітазу. Ділиться на чотири типи: настінний, вбудований, поєднаний з раковиною (умивальником). При будь-якому типі може використовуватися термостатичний змішувач для гігієнічного душу.

Поєднаний змішувач для гігієнічного душу


Змішувач, який установлюють на раковину і має кнопку зміни режимів «Умивальник / Гігієнічний душ». Для використання цієї моделі раковина повинна розташовуватися безпосередньо поруч з біде або унітазом.
Змішувач для пісуара (пристрій, що змиває для пісуара)
Змішувач для пісуара є пристрій, що змиває для його очищення. Ділиться на два основних типи: нажимний і безконтактний. Нажимні змішувачі для пісуарів, в свою чергу, діляться на порційно-натискні і пьезо-механічні (змішувачі з пьезо-кнопкою). За конструкцією можуть бути вертикальними і горизонтальними.

Порційно-натискний змішувач для пісуара


Модель, що видає порцію води для змиву після натискання на кнопку. Простий, але не дуже гігієнічний пристрій.

Пьезо-механічний змішувач для пісуара (змішувач для пісуара з пьезо-кнопкою)
Модель, що порційно видає воду для зливу при легкому дотику до пьезо-кнопки. Хоча такий змішувач для пісуара не вимагає сильного натискання, гігієнічність моделі невисока.

Безконтактний змішувач для пісуара


Сама гігієнічна модель змішувача для пісуара. Рекомендується для установки в громадських туалетах. Є різновидом електронного змішувача з інфрачервоним елементом. Включається при наближенні об'єкта на відстань від 50 см. Багато моделей мають функцію подвійного змиву: попереднього (включається при наближенні об'єкта) і основного (включається після видалення об'єкта).

Комплектуючі змішувача


Корпус змішувача


Елемент змішувача, який є сполучною ланкою для всієї конструкції. Складається з двох патрубків, через які підводиться холодна і гаряча вода, двох гнізд під вентильні головки і виливу. У комплекті повинні бути прокладки для змішувачів.

Корпуси змішувачів діляться на суцільнолиті (застосовуються зазвичай для установки на кухонній мийці, рідше на раковині умивальника) і збірні (найчастіше встановлюються у ванних кімнатах).

Патрубок змішувача


Елемент змішувача, що представляє собою відрізок труби невеликої довжини, що приєднується до водопроводу. По патрубку з водопровідної системи в змішувач надходить вода.

Вилив (гусак)


Елемент змішувача, через який проводиться вилив води в ванну, раковину або мийку. Діляться на стаціонарні (закріплені) і поворотні, а також на дугоподібні і плоскі. Перетин найчастіше круглий або прямокутний.

Висувний вилив


Вилив, доповнений висувним гнучким шлангом. Використовується для миття кухонної раковини і умивальника. Шланг може висуватися на 60-120 см. Може комплектуватися насадкою-аератором  і насадкою-щіткою.

Аератор


Знімна насадка з сіткою для виливу. Функції аератора: формування акуратного, чіткого струменя без розбризкування; насичення струменя повітрям для більшої щільності і збільшення обсягу; економія води (до 10%).

Лійка


Насадка для звичайного душа, гігієнічного душа і шланга висувного виливу, що розбиває водяний потік на тонкі струмені.

Насадка-щітка


Насадка для шланга висувного виливу, що дозволяє ефективно очищати раковину кухонного миття.

Вентилі


Елементи змішувача, що представляють собою запірні (замикаючі) пристрої, за допомогою яких регулюється доступ в змішувач холодної і гарячої води.

Цанга


Елемент двухрукояточних змішувача, через який він кріпиться до водопроводу. Являє собою розрізну втулку з різьбою, на яку накручується кріпильна гайка.

Кран-букса


Елемент дворукояткового змішувача, що представляє собою водозапірний пристрій. Служить для подачі і закриття води. Ділиться на два види: з гумовими манжетами і керамічними пластинами.

Кульовий картридж


Елемент одноважільного змішувача, який відповідає за регулювання натиску і температури води. Виготовляється з металу. Являє собою кульку з трьома вхідними отворами, всередині має порожнину. Регулювання натиску і температури води здійснюється за рахунок зміни положення отворів.

Керамічний картридж


Елемент одноважільного змішувача, призначений для регулювання температури і натиску води. Виготовляється з металокераміки. Являє собою конструкцію з відполірованих пластинок, які, притягаючи, забезпечують герметичність і перешкоджають току води.

Керамічний картридж дозволяє більш плавно регулювати напір і температуру води, ніж кульовий, але використовувати його рекомендується спільно з фільтром, оскільки мікрочастинки з водопроводу можуть порушити герметичність прилягання пластин.

Важіль (джойстик)


Елемент змішувача для управління одноважільним механізмом.

Ручки (рукоятки)


Елементи змішувача для управління дворукоятковим механізмом. Змішувач (на відміну від монокрану) комплектується двома ручками - для холодної і гарячої води.

Перемикач


Елемент поєднаного змішувача, призначений для зміни режиму з виливу води на роботу душа (в тому числі гігієнічного). Види перемикачів: пробковий, кнопковий.

Система економії води в змішувачі


Механізм, що дозволяє обмежити витрату води при використанні змішувача. Буває ричаговим і кнопковим. Крім того, до систем економії води можна віднести порційні і сенсорні моделі.

Ричагова система економії води в змішувачі


Механізм економії води для одноважільного змішувача. Ділиться на горизонтальний тип конструктивного обмеження (зменшує витрату гарячої води) і вертикальний (зменшує витрату змішаної води).

Кнопкова система економії води в змішувачі


Система зниження витрати води, яка включається при натисканні так званої кнопки економії, після чого змішувач працює в економічному режимі.

Фільтр для змішувача


Застосовується для захисту змішувача від мікрочастинок, що містяться у водопровідній воді. Подібний аксесуар для фільтрованої води продовжує термін служби змішувача. Особливо необхідний при низькій якості води і при використанні змішувача з керамічним картриджем.

Джерело: https://octava-market.com
Репост в Google Plus

Опубліковано Reliz

    Blogger Коментарі
    Facebook Коментарі

0 комент.:

Дописати коментар