Скляні меблі: прозорі межі інтер'єру

Дизайн інтер'єру XXI століття немислимий без використання скла.
З кожним роком вироби зі скла все впевненіше завойовують позиції в битві за місце в інтер'єрі.



Спочатку це була лише стільниця журнального столика і полички у ванній, а тепер скляними стали створювати обідні столи, стільці, каміни, бари, комоди, шафи-купе, витончені етажерки, приліжкові столики, стелажі та навіть підстави ліжок.

Ілюзорна крихкість


Скло давно перестало бути крихким. Про слабкості цього матеріалу залишилися тільки легенди. Сучасні вироби зі скла завдяки новітнім технологіям по міцності змагаються навіть з дерев'яними виробами.

Для виготовлення предметів меблювання використовуються високоміцні загартовані листи скла товщиною не менше восьми міліметрів, здатні витримати значні навантаження. М'яко окреслені і плавно вигнуті форми скляних виробів здатні внести в ваш будинок гармонію і умиротворення. Але будьте готові до того, що пропорційно товщині скла виросте і ціна виконаного з нього виробу.

На вартості скляного виробу також можуть позначитися декоративні особливості обробки скла. Виробники пропонують як звичне прозоре скло, так і тоноване, а також прикрашене декором і напиленням. Для більшої безпеки споживача всі кромки скляних меблів обробляються певним способом, званим Фацетування (акуратний зріз кромки скла під скошеним кутом), поліруванню і шліфуванню. Тому такі меблі абсолютно безпечні навіть при використанні в будинках, де є маленькі діти.

Від хай-тека до арт-деко


Для декорування приміщення використовують найрізноманітніші матеріали, але скло незмінно присутня в інтер'єрі майже кожного будинку.



Для того щоб правильно оцінити роль цього матеріалу в інтер'єрі, потрібно відзначити всі достоїнства скла, використовуваного для декору будинку. Переставши бути крихким, скло дозволило додати в інтер'єр більше «повітря» і світла. Саме ця властивість забезпечила склу почесне місце як в житлових, так і в нежитлових приміщеннях.

Скляні меблі дійсно дуже красиві і заслуговують на те, щоб стати предметом інтер'єру в будь-якому приміщенні. Тільки дизайнери попереджають, що вони підійдуть не для кожної житлової кімнати.

Цей зручний в обробці матеріал прекрасно виглядає в абсолютно різних стилях. Наприклад, складно уявити стиль хай-тек без використання в інтер'єрі такого матеріалу, як скло в поєднанні з хромованими поверхнями. Залежно від форми і декоративного оформлення вироби зі скла вигідно підкреслять строгий мінімалізм. Меблі з кольорового скла з легкістю впишуться в такий стиль, як модерн. Темне скло додасть сучасності класичного інтер'єру, а дзеркальні меблі ідеально впишуться в розкішний інтер'єр будинку, виконаного в стилі арт-деко. Також абсолютно доречно скло буде виглядати в квартирах, оформлених в таких стилях, як бароко і рококо.



Використовувати скло в інтер'єрі можна різними способами, і тут головне - повністю проявити свою власну фантазію. Завдяки скляним деталям можна візуально розширювати або, навпаки, звужувати простір, грати зі світлом. Можна комбінувати скло з іншими матеріалами, наприклад, деревом або металом. Меблі зі скла дозволяють створювати воістину казкові інтер'єри за рахунок різних забарвлень матеріалу, а також способів його обробки і товщини. Але будьте готові до того, що такі меблі не залишать ніяких таємниць для ваших друзів і знайомих. Якщо ви готові до такого сміливого кроку, то скляні меблі для вас.

Доречність в різних приміщеннях


Дитяча


Наприклад, скляні меблі не рекомендується ставити в в дитячій кімнаті. Незважаючи на запевнення виробників про безпеку своїх виробів, не варто ризикувати здоров'ям своїх малюків.

Спальня


А ось в спальні дорослих меблі зі скла будуть більш доречними. Причому скляними можуть бути двері шафи-купе, приліжкові столики, стільці, полиці, і навіть ліжко. На такому ложі можна буде не просто спати, а парити в невагомості.

Кухня


Найчастіше такий матеріал, як скло використовують для декору вітальні і як меблі для кухні. Так, наприклад, на кухні можна зустріти все ті ж вітражі в оформленні кухонного гарнітура або скляні стільниці обіднього столу. Але фантазія дизайнера може доповнити кухонний простір скляними стільцями або сервантом, виконаним повністю з прозорого матеріалу.

Вітальня


Скляні меблі також можуть бути присутніми і в вітальні. Ті ж стільці, комоди, стелажі і столи зі скла, а на стелі органічно виглядатимуть люстри з цього ж матеріалу. Останній писк моди - скляні каміни. Завдяки прозорості матеріалу відблиски вогню гратимуть у всьому приміщенні, створюючи неповторну атмосферу тепла.



Кабінет


Використання прозорих меблів в робочому кабінеті дозволить зробити проведення часу в цій кімнаті комфортним і зручним для користувачів. У скляних ящиках, наприклад, можна розмістити різного роду аксесуари. Таким чином, навіть дрібне приладдя завжди буде у вас на увазі. Скляними в цій кімнаті також можуть бути крісло і стіл.



Ідеальний вибір для малогабариток


Окремим пунктом варто виділити малогабаритні квартири, що не відрізняються простором. Власникам таких квартир дизайнери настійно рекомендують використовувати скляні меблі при оформленні інтер'єру. Справа в тому, що використання меблів зі скла в малогабаритних квартирах позбавляє від ефекту громіздкості і сприяє зоровому розширенню простору. На додаток до цього для меблів зі скла характерні чудові світлопропускаючі і відображаючі властивості. У зв'язку з цим дані предмети інтер'єру виступають оптимальним варіантом для демонстрації, наприклад, колекції статуеток і книг.


Молотком не бити!


Єдиною умовою для успішної і довготривалої експлуатації скляних меблів є відповідний догляд і акуратне поводження.

Незважаючи на те, що скляні меблі досить міцні, бити по них молотком, щоб випробувати їх на стійкість до механічних впливів, протипоказано. Як, втім, і з якимись іншими меблями. Вм'ятини від важких предметів залишаться і на дерев'яних, і на пластикових предметах інтер'єру. Зі скляними меблями тим більше слід поводитися акуратно.

Меблі зі скла є досить вередливими. Неакуратних власників, які допускають захаращеність і бруд, вони «винагороджують» сповна. Якщо ж ви періодично проводите домашнє прибирання, то ці меблі стануть для вас оптимальним варіантом.

Але, зважившись на скляні предмети в інтер'єрі, ви ніколи не пошкодуєте. Світ, зроблений зі скла, навіть в межах однієї кімнати воістину дивовижний. Звичні, глухі стіни вашого життя просто впадуть, відкривши інші, зовсім прозорі межі!

Максимум плюсів і всього один мінус


Фахівці виділяють цілий ряд переваг виробів, виконаних зі скла:


  • Екологічність. Загальновідомо, що скло виготовляється з природних матеріалів, тобто воно є екологічно чистим матеріалом.
  • Прозорість. Завдяки такій властивості, як прозорість скла і його здатності розсіювати і пропускати сонячні промені або штучне освітлення, скляні меблі виглядають легкими і світлими. При цьому загальна обстановка будинку наповнюється сонячним світлом і повітрям.
  • Здатність розширювати простір. Ця властивість прямо пов'язана з попереднім пунктом. Наявність скляних меблів здатна візуально збільшити простір. Цією чарівною властивістю скла розширювати межі простору і заломлювати потоки світла частенько користуються багато дизайнерів. До того ж, завдяки склу можна не тільки візуально розширювати, а й, навпаки, звужувати простір, а також ефективно грати зі світлом.
  • Міцність. Як уже згадувалося вище, для виготовлення скляних меблів застосовується особливе, загартоване скло, товщина якого не менше восьми міліметрів, здатне витримати до 300 кг навантаження.
  • Відповідність вимогам моди. Виробники і дизайнери йдуть в ногу з часом і постійно вигадують новомодні шедеври зі скла. Особливою популярністю у покупців користуються аксесуари зі скла і елементи меблів, виконані в техніці креш. Подібний метод дозволяє створювати вироби, вигляд яких імітує розбите скло або колотий лід. Так, навіть самі непривабливі речі будуть виглядати по-особливому.
  • Різноманітність колірних відтінків і форм. Останнім часом з'явилося безліч типів скла, призначених для виготовлення меблів: скло може бути прозорим або матовим, гладким або шорстким, бувають варіанти з візерунками або спеціально нанесеними малюнками.
  • Сумісність з іншими стилями в інтер'єрі. Скляні меблі ідеально поєднуються з будь-яким інтер'єрним стилем. Поєднання меблів з легких скляних форм і деталей з теплого дерева, вишуканої шкіри, м'якого текстилю може вирішити багато естетичних питань.
  • Вологостійкість. Меблі зі скла не бояться високої вологості, прямих сонячних променів і інших несприятливих чинників. У зв'язку з цим вони часто встановлюються на кухні і у ванних кімнатах, використовуються при оформленні лоджій.

Єдиним істотним недоліком скляних меблів є їх вартість. Для виробництва якісного виробу потрібне використання складного і високотехнологічного обладнання. Крім цього предмети зі скла зазвичай виготовляються невеликим тиражем за ескізами дизайнера. Це теж впливає на кінцеву ціну.
Репост в Google Plus

Опубліковано Reliz

    Blogger Коментарі
    Facebook Коментарі

0 комент.:

Дописати коментар