Вибираємо кухню: на що звернути увагу?

У кухні все повинно бути зручно, функціонально і, звичайно, затишно.
Кухня - одне з найважливіших приміщень в будинку. Саме тут ми приємно проводимо час за затишною трапезою. Сонно снідаємо, збираємося всією сім'єю на обід або зустрічаємо гостей на вечерю. Тому в цьому приміщенні все повинно бути максимально зручно і функціонально.

Найчастіше, в'їжджаючи в новий будинок або змінюючи стару кухню, ми не можемо відразу визначити, що саме ми хочемо отримати. І залежить це від багатьох аспектів: від суми, яку ми маємо, від площі кухні і навіть від поверху.

Отже, нам потрібна затишна і практична кухня. Приступимо до розробки стратегії її перетворення!



Багато хто відразу ж кидається перевіряти бюджет і прикидати, що ж вони можуть купити за наявні кошти. Однак ми вважаємо, що найпершою справою, до якої ви повинні приступити - це виміри і визначення з типом меблів. Тому що, маючи на руках певну суму, людина починає психологічно намагатися «потрапити в ці рамки» і нерідко купує не зовсім те, що хочеться, а те, на що вистачило. Щоб уникнути розчарування, краще відразу визначитися з цілями, а потім вже подумати про їх досягнення.

Проект кухні: необхідно визначити планування


Насамперед потрібно виміряти приміщення, накреслити його план (хоча б схематично) і прикинути, що і куди ви хочете поставити. Особливо це допоможе, якщо ваша квартира типу «хрущовки» - підібрати гідний гарнітур до такої крихітної кухні буває вкрай складно.

Так як планування всіх квартир різні, не всі готові кухонні гарнітури можуть підійти до вашої кухні. Тому потрібно дізнатися точні розміри приміщення: виміряти кожну сторону, довжину і висоту.

Працюючи над планом, не забудьте про те, як буде розміщена в приміщенні побутова техніка. Для наочності краще відзначити це на листку паперу. Як розставляти меблі і техніку - справа смаку. Як показує практика, в залежності від площі можна застосувати кілька видів розстановки. У кожному з них лінії, що з'єднують 3 центри активності - холодильник, плиту і раковину, складають «робочий трикутник». Ми можемо порадити вам такі варіанти планування кухні:

Острівна кухня. Як «острів» може виступити плита або мийка.



Лінійна. Хороша для невеликих кухонь. Тут в одному просторі з'єднані кухня, обідня зона і вітальня.



Кутова. Одна з найпопулярніших, коли в «робочому трикутнику» перебувають плита, раковина, холодильник і простір для обіднього столу.



Паралельна. Ідеальна для прохідної кухні (в тому випадку, якщо прохід між рядами більше 1,2 метра).

П-образна. Підходить для середніх приміщень з широким входом на кухню.


У правильно сформованому «робочому трикутнику» відстані між плитою, холодильником і раковиною зведені до мінімуму, щоб господиня могла вільно підійти до всіх потрібних предметів.

В ідеальному варіанті в середині «трикутника» повинна знаходитися раковина, біля якої господиня знаходиться близько 40% всього часу, проведеного на кухні.

Кухонну плиту ставлять ближче до обіднього столу. Але при цьому вона повинна стояти так, щоб її не можна було випадково зачепити, проходячи через кухню.

Холодильники краще поставити в один з кутів кімнати. При цьому дверцята холодильника у відкритому стані не повинні перекривати собою вільний простір.

Як показує практика, при правильному розміщенні меблів і обладнання господиня в процесі приготування їжі буде проходити по кухні в 2 рази менше, і зможе заощадити близько третини використовуваного часу.

Важливі характеристики кухонних меблів


Кухонні меблі можуть бути найрізноманітнішими: настінні і підлогові шафи, всілякі навісні полки, стільці, столи, шафи під мийку, шафи під холодильник, антресольні шафи, шафи-столи, шафи колонки ...

Не варто забувати про те, що меблі повинні бути не просто красивими і функціональними, але і бути зручними. Бажано, щоб робоча площина розташовувалася приблизно на рівні пояса. А  верхні полиці настінних шаф рекомендується встановлювати так, щоб до них можна було дотягтися рукою. Бажана висота кухонних шаф - близько 2 метрів (вище можна навішувати шафи для рідко використовуваних речей).

Можна доповнити кухню гачками, підставками для пляшок і склянок, сушарками для тарілок. У вільних нішах можна повісити додаткові шафи з розсувними дверима, які навіть у відкритому вигляді не займають багато місця. При покупці меблів консультанти із задоволенням розкажуть вам, що можна буде придумати для посилення функціональності кухні.

Стиль кухні


У виборі кольору кращого радника, ніж ви самі, навряд чи можна знайти. А ось при виборі стилю допоможуть наші поради:

Класичний. Класика в моді завжди. Не тільки в одязі, але і в інтер'єрі. Такий стиль солідно виглядає у великих приміщеннях з високими стелями.

Основні риси: дерев'яні фасади, безліч декоративних елементів і вітражні вставки.

Модерн. Кухні в цьому стилі підійдуть тим, хто завжди йде в ногу з часом. Головною перевагою цього стилю є багатофункціональність.

Основні риси: простота форм, строгість ліній, підсвічування, безліч вбудованої техніки.

Хай тек. У цьому стилі головне - простір, достаток світла і затишку.

Основні риси: металеві та скляні предмети, хром, фарбовані фасади і ультрасучасна техніка.

Кантрі. Це самий «домашній» (в повному сенсі цього слова) стиль. Інакше кажучи, «сільський», він включає в себе зручність, простоту і затишок.

Основні риси: дерев'яні фасади, плетені меблі.

Скільки коштує кухня: з чого складаються витрати

Від того, яку кухню ви собі уявили, залежить і те, скільки грошей ви на неї витратите. Коли з сумою все визначено, вам потрібно обійти меблеві салони, переглянути каталоги і поговорити з фахівцями. Можливо, це будуть готові меблі, можливо - за індивідуальним замовленням. Для повної картини вам треба буде не полінуватися, відвідати кілька торгових точок і послухати думки кількох продавців-консультантів.

Який матеріал вибрати?


Як правило, для виготовлення кухонних гарнітурів використовують ДСП, МДФ і інші види плит. Найкраще купувати меблі, зроблені з МДФ, так як цей матеріал навіть міцніше деревини.

Фасади шаф, ящики і полиці роблять в основному з ДСП з покриттям з меламіну або ламінату. Найдорожчий матеріал для фасадів - дерев'яний масив. Останнім часом при виробництві кухонь використовують і метал. Стільниці можуть бути з ламінованої МДФ, складальної дошки, нержавіючої сталі, натурального і штучного каменю, загартованого скла, або з керамічного пилу, пресованого з гумою. Використовувати для стільниць мармур і граніт не радять, так як ці матеріали схильні до дії кислот і перепадів температури.

Останній штрих


Отже, ми підійшли до самої відповідальної частини нашої задумки - замовлення.

Шафки можуть бути з гумовими знімними килимками, з лінійними дільниками, з вертикальними розмежувачами, лотками для столових приладів, ну і, звичайно, гарними меблевими ручками.

Робочі поверхні можуть бути складними або висувними. Часто зустрічаються дошки-столики, під якими монтуються висувні лотки для столових приладів. Для горизонтального зберігання алкогольних напоїв є спеціальні етажерки.

Не забудьте про корисний нюанс: пристрій «доводу ходу». Ним можуть бути забезпечені всі дверцята або ящики, щоб останні кілька сантиметрів вони проходили самі і м'яко закривалися.

Процес створення кухні цікавий, але і дуже трудомісткий. Важливо, щоб ви підходили до нього з відповідальністю і не поспішаючи, тоді ваша кухня зможе полегшити вам роботу і зробить її набагато приємнішою! Бажаємо успіхів!
Репост в Google Plus

Опубліковано Reliz

    Blogger Коментарі
    Facebook Коментарі

0 комент.:

Дописати коментар