Що потрібно знати про безпровідну зарядку смартфона

З одного боку, більше ніякої плутанини з дротами. З іншого - проблема з товстими чохлами і перегрів смартфона.

Як з'явилася бездротова зарядка


У 1820 році Андре-Марі Ампер довів, що електричний струм створює магнітне поле, а в 1831-м Майкл Фарадей відкрив закон індукції, який став основою роботи сучасних бездротових зарядок.



У 1888 році Генріх Герц підтвердив існування електромагнітного поля. Його дослідження допомогли Миколі Теслі вперше передати енергію на відстань. Це сталося у 1893 року всесвітній виставці в Чикаго.

До кінця XX століття з передачею енергії на відстань різними способами експериментували багато вчених. Дослідження тривають досі.

Які є стандарти бездротової зарядки


Щоб зарядити смартфон без проводів, використовується пара котушок: одна в зарядній станції, яка підключена до харчування, інша в пристрої.

Коли на першій котушці з'являється струм, навколо неї утворюється магнітне поле, яке передає його на другу.

Бездротова зарядка зсередини



Магнітне поле з'являється через використання змінного струму високої частоти. Він перетворюється в постійний, коли передається на пристрій.

Залежно від частоти струму в роботу включаються магнітна індукція або магнітний резонанс.

Магнітно-індукційні станції


Вони передають енергію на відстань близько 10 мм і використовують для цього частоту змінного струму 100-357 кГц. Щоб зарядити смартфон за допомогою такої станції, він повинен підтримувати конкретний діапазон її частот.

Магнітне поле не проходить через метал, тому бездротова зарядка можлива тільки на смартфонах, задня панель яких зроблена зі скла або пластику. При цьому навіть товстий захисний чохол може перешкодити процесу зарядки.

За принципом магнітної індукції працюють бездротові зарядки Qi і PMA.

Qi


Розробкою стандарту Qi з 2008 року займається організація Wireless Power Consortium (WPC), в яку входять виробники зарядок з Америки, Європи і Азії. Його специфікації знаходяться в загальному доступі Qi wireless power specification.

Цей стандарт бездротової зарядки використовують в iPhone 8 і більше нових смартфонах Apple, а також у всіх пристроях Samsung лінійки Galaxy S останніх п'яти років.

З ним також працюють компанії Xiaomi, Huawei, LG, Sony, Asus, Motorola, Nokia, HTC.

PMA


Розробкою стандарту PMA з 2012 року по 2015-й займалася організація Power Matters Alliance (PMA).

Він більшою мірою поширений в США. Там його просували AT & T removed Qi wireless charging in the Lumia.

Сьогодні Power Matters Alliance в складі AirFuel Alliance займається розвитком альтернативного типу бездротової зарядки AirFuel. Але разом з Qi цей стандарт до сих пір підтримують смартфони Samsung, включаючи останні флагмани Galaxy S10, S10 + і S10e.

Магнітно-резонансні станції


На відміну від станцій, що працюють на магнітній індукції, в них застосовується збільшена аж до 6,78 МГц частота струму. Це дозволяє розширити радіус зарядки до 40-50 мм.

У таких бездротових зарядках також використовується набір з двох котушок. Але вони можуть не перебувати один навпроти одного, тому зарядні пристрої необов'язково повинні бути виконані у вигляді підставок або килимків.

За принципом магнітного резонансу працюють бездротові зарядки стандартів Rezence і AirFuel.

Rezence


Розробкою Rezence з 2012 року по 2015-й займалася організація Alliance for Wireless Power (A4WP).

За рахунок збільшення відстані зарядки стандарт позиціонували як більш зручну альтернативу Qi і PMA. Зараз A4WP входить до складу AirFuel Alliance і працює над стандартом AirFuel.

AirFuel


Цей тип бездротової зарядки ще не вийшов в масове виробництво. Потенціал його поширення поки неясний, але компанія Huawei планує комплектувати ним всі свої смартфони.

Розробкою стандарту AirFuel, який стане продовженням Rezence, з 2015 року займається організація AirFuel Alliance.

В теорії AirFuel можна заховати навіть під стіл або іншу поверхню. Через неї станції зможуть одночасно працювати з декількома пристроями: смартфонами, навушниками, ноутбуками.

Що потрібно знати про потужності бездротових зарядок


Бездротові зарядки відрізняються по вхідній і вихідній потужності: зазвичай вона варіюється від 5 до 20 Вт.

Її рівень вказують на корпусі пристрою, на коробці, на офіційному сайті виробника.

Деякі компанії замість потужності у ватах вказують напругу в вольтах і силу струму в амперах. За їх значенням також можна дізнатися, наскільки швидко можна зарядити пристрій.

Потужність зарядки у ВАТ = напруга в вольтах × силу струму в амперах.

Щоб визначити приблизну швидкість зарядки в годинах від 0 до 100%, ще потрібно знати ємність акумулятора смартфона в ват-годинах і враховувати коефіцієнт корисної дії (ККД) бездротової зарядки - зазвичай 75-90%.

Швидкість зарядки в годинах = ємність акумулятора в ват-годинах / вихідну потужність зарядки (або смартфона, якщо вона менше) у ВАТ / ККД в% × 100%.

Щоб зарядити акумулятор iPhone XS Max на 12,08 Вт ∙ год за допомогою ZMI WTX10 Wireless Charger, піде не менше 1⅓-1⅔ години. При цьому до мережі її можна підключити стандартним блоком живлення.

Що потрібно знати, використовуючи бездротову зарядку


Як встановити смартфон на зарядну станцію



  • Покладіть смартфон в центр бездротової зарядки або на місце, передбачене виробником.
  • Переконайтеся, що зарядка почалася. Якщо цього не сталося, ваш смартфон не підтримує такий спосіб передачі енергії або ви використовуєте занадто товстий чохол.


Як уникнути перегріву під час бездротової зарядки


Під час бездротової зарядки смартфон нагрівається більше звичайного. Щоб уникнути перегріву, він може тимчасово відключити передачу енергії, коли заряд акумулятора досягне 80%.

Не використовуйте громіздкі чохли, які заважають природному теплообміну. І не кладіть на пристрій, який заряджається, сторонні предмети. Небезпечно накривати його тканиною, яка обмежить циркуляцію повітря.

Як довго смартфон може перебувати на бездротовій зарядці


Смартфон може перебувати на бездротовій зарядці всю ніч безперервно. Коли заряд його акумулятора досягне 100%, передача енергії припиниться.

Головне, використовуйте якісну зарядку, кабель і блок живлення, щоб уникнути короткого замикання.

Чи варто купувати бездротову зарядку сьогодні


Бездротова зарядка стане хорошим подарунком для колеги або ділового партнера, вона займе гідне місце на робочому столі вдома або в офісі.

Але до покупки бездротової зарядки потрібно обов'язково зважити її переваги і недоліки.

Переваги


  • Можна просто покласти смартфон на зарядний пристрій, і він тут же почне заповнювати енергію.
  • Не потрібно шукати кабель з відповідним коннектором (Lightning, microUSB, USB-C).
  • Зменшується знос кабелів живлення, портів і конекторів.

Недоліки


  • Бездротова зарядка працює повільніше провідної через менший ККД.
  • Зарядна станція рідко йде в комплекті, зазвичай її доводиться докуповувати окремо.
  • Не можна повноцінно використовувати смартфон під час зарядки.
  • Якщо випадково змістити смартфон, що лежить на станції, зарядка може припинитися.
  • Товсті захисні чохли і чохли з металевими частинами можуть заважати роботі бездротової зарядки.
  • Бездротову зарядку не завжди зручно брати з собою.
У бездротової зарядки сьогодні більше мінусів, ніж плюсів. Поки вона знаходиться на початковому етапі розвитку, тому потрібно чітко розуміти, де і коли її доречно використовувати. Наприклад, цікавим рішенням на сьогодні є настільні і приліжкові лампи з безпроводовою зарядкою.



Бездротовий зарядний пристрій зручний на робочому столі. Можна поставити його на приліжкову тумбу і класти на нього смартфон перед сном. Але зовсім незручно брати таку зарядку в подорож і використовувати на ходу.

З розвитком стандартів Qi і AirFuel бездротові зарядки будуть використовуватися повсюдно. Але для цього виробникам доведеться розширити радіус дії, збільшити швидкість зарядки і розібратися з іншими недоліками.

Джерело: https://lifehacker.ru
Репост в Google Plus

Опубліковано Reliz

    Blogger Коментарі
    Facebook Коментарі

0 комент.:

Дописати коментар