Моделюємо інтер'єр за допомогою гіпсокартону

Гіпсокартон справляється з такими завданнями, які не під силу іншим матеріалам.
Незвичайні форми стін, всілякі ніші і багаторівневі стелі ... Перетворити таким чином інтер'єр звичайної міської квартири насправді простіше, ніж здається. Для цього знадобляться бажання, фантазія і ... гіпсокартон!


Швидко, легко, екологічно


Гіпсокартон (ГКЛ) - якісний, недорогий і універсальний будівельний тришаровий матеріал. Основу внутрішнього шару складає спеціальний будівельний гіпс, а зовнішні шари виготовлені з міцного картону. Стандартні розміри - 250х120 см при товщині від 8 до 12,5 мм. Товщина листа вибирається залежно від планованих робіт: наприклад, ГКЛ товщиною 12,5 мм використовується для стін і перегородок, а 9,5 мм - для стелі. Здійснити монтаж гіпсокартону під силу навіть непрофесіоналам. З його допомогою цілком можна зробити ремонт за європейськими стандартами.

плюси:


  • екологічність і безпека для здоров'я;
  • цінова доступність (в середньому 5-8 у.о. за 1 лист);
  • вогнестійкість;
  • простота і швидкість монтажу і демонтажу;
  • створення ідеально рівних поверхонь;
  • можливість приховати проводку;
  • можливість створення незвичайних східчастих конструкцій;
  • ГКЛ застосовують при будь-якому стилі інтер'єру.

мінуси:


  • низька вологостійкість;
  • ламкість матеріалу;
  • низький ступінь звукоізоляції.

Крім цього, мінусом є те, що перегородки з ГКЛ не здатні витримати такі значні навантаження, як навішування полиць. Але цю проблему можна вирішити, використовуючи заставні фанерні елементи, або до монтажу гіпсокартону в місцях передбачуваного кріплення можна передбачити каркас (наприклад, прикрутити до стіни дерев'яні бруски).

- На сьогоднішній день будівельний ринок знайшов гіпсокартону дуже широке застосування при вирівнюванні стін, будівництві багаторівневих стель і зведенні міжкімнатних перегородок. Також за допомогою ГКЛ можна робити внутрішні відкоси.

Найбільш незвичайний дизайн


Завдяки гіпсокартону можна втілювати в життя різні дизайнерські ідеї: створювати незвичайні багаторівневі стелі, а також розділяти простір на різні функціональні зони. Цей матеріал застосовується при створенні в інтер'єрі ексклюзивних арок і колон, може допомогти звільнити місце на кухні за рахунок спорудження компактних ніш і поличок.

У моделюванні гіпсокартону майже немає обмежень. Його можна зігнути під будь-яким кутом, щоб спорудити незвичайні перегородки для створення індивідуального стилю інтер'єру. Правда, гіпсокартон не може виступати в якості самостійного оздоблювального матеріалу: сірі листи виглядають нудно і некрасиво, тому потребують додаткового фінішної обробки. Однак їх поверхня вже готова для шпатлювання, фарбування, обклеювання шпалерами, нанесення декоративних покриттів, облицювання керамічною плиткою та інших маніпуляцій.

Ніші замість тумб і полиць


Стіни в приміщенні в першу чергу привертають до себе увагу, особливо якщо людина вперше прийшла до вас в гості. Тому вони повинні бути ідеально рівними. У сучасному будівництві вирівнювання стін проводиться за допомогою будівельних сумішей або гіпсокартону. Другий метод набагато легше і швидше, до того ж, крім вирівнювання поверхонь, він ще і покращує тепло- і звукоізоляцію приміщення.

- Є два способи обробки стін гіпсокартонними листами. Якщо нерівність стін в приміщенні невелика, то монтаж ГКЛ можна зробити за допомогою спеціального клею. Якщо нерівність велика, то для монтажу використовують сталеві профілі, які мають у своєму розпорядженні через кожні 60 см для утворення «скелета» стіни, а потім обшивають листами гіпсокартону і шпатлюють. Раніше після обробки ГКЛ великі труднощі доставляли стики між листами: вони завжди тріскалися. Але завдяки науці і технічному прогресу цю проблему тепер можна вирішити за допомогою спеціальної затирки для швів.

Оригінальний варіант обробки стін гіпсокартоном - ніші. З їх допомогою можна моделювати приміщення. Горизонтальні ніші візуально подовжують кімнату, а вертикальні роблять її вище.

Залежно від загального дизайну кімнати внутрішню частину ніш можна забарвити в контрастний колір, оформити підсвічуванням, обробити декоративним каменем або штукатуркою. Форма ніш може бути будь-якою: закругленою або прямокутною, симетричною або асиметричною - в будь-якому випадку таке рішення прикрасить інтер'єр.

У ніші можна вбудувати полички під вази або рамки для фотографій. Також в нішах можна помістити побутову техніку, не замислюючись, наприклад, про покупку тумби під телевізор, яка «вкраде» значну частину простору кімнати. Гіпсокартоном часто оформляють каміни, зони для телевізора і стіни за диванами і узголів'ями ліжок.


Багаторівневі арт-стелі


Підвісні стелі з гіпсокартону зараз набрали величезну популярність у багатьох країнах, в тому числі і в Україні. ГКЛ не тільки допоможе зробити стелю ідеально рівною, а й перетворить її в багаторівневий арт-об'єкт. Каркас стелі створюється з металевих профілів або з дерев'яних брусків. Складові каркаса підвішуються до перекриттів, до них кріпляться несучі елементи, на які монтуються листи гіпсокартону.

Підвісна стеля дозволяє зробити інтер'єр максимально акуратним: з його допомогою можна приховати всілякі дефекти, труби, дроти та інші комунікації, а також вбудувати в поверхню стелі систему штучного освітлення. Другий плюс такої стелі - вона пожежобезпечна і підтримує хороші кліматичні характеристики приміщення. Крім того, окремі плити стелі можна легко замінити новими (наприклад, у разі затоплення квартири сусідами зверху).

Багаторівневі стелі в інтер'єрі допоможуть в зонуванні приміщення без використання перегородок. Перехід передпокою до кухні можна підкреслити вигином з опуклого гіпсокартону або за допомогою світлодіодного або неонового підсвічування, вмонтованого в стелю. Підсвічування можна виконати на різних рівнях за допомогою точкових світильників, які не кидаються в очі і створюють ілюзію струмуючого світла. Кожен рівень можна забарвити в яскраві кольори. Якщо хочете, можете спорудити цікавий світловий карниз. Лампочки, розташовані по периметру і приховані від очей декоративними елементами, додадуть приміщенню особливий антураж і неповторний шарм.

Якщо говорити про плюси гіпсокартону, то можна згадати його легку вагу: в середньому один лист важить від 20-25 кг і закриває 3 квадратних метра поверхні. Це дуже скорочує час будівельних робіт. В історії гіпсокартон відомий дуже давно. В СРСР його називали «суха штукатурка». 

Перегородки, арки і колони


Завдяки перегородкам з гіпсокартону з великої вітальні можна зробити кілька невеликих затишних кімнат.

- Установка перегородок не вимагає ні особливого досвіду, ні інструментів: цілком можна обійтися інструкцією із застосування і «універсальною валізкою» інструментів, які знайдуться в будь-якому будинку. Для акуратного виконання більш складних конфігурацій (ніш, переходів) переважно, звичайно, запрошують фахівців.

За словами фахівця, лист ГКЛ можна легко порізати або розділити за допомогою наточеного канцелярського ножа. Ним спочатку глибоко прорізають верхній шар картону, а потім матеріал розламують, як скло. Нижній шар картону після цього розрізають ножем.

Незвичайна якість ГКЛ - здатність до деформації у вологому стані. Це сприяє створенню будь-якого оригінального інтер'єру. За допомогою гіпсокартону можна створити декоративну міжкімнатну перегородку з нішами (наскрізними або некрізними) різних форм і розмірів, в які можна розставити аксесуари.

Фігурні деталі з гіпсокартону (арки і колони) створюються за допомогою води. На зовнішню сторону листа звичайним пензликом потрібно нанести воду кімнатної температури. Вода зробить гіпсовий прошарок більш м'яким, щоб лист можна було згинати і надавати йому будь-яку форму. Для того щоб виріб зберіг необхідну форму, його потрібно закріпити на шаблоні і дати повністю просохнути.

Існує і спеціальний вид гіпсокартону, застосовуваний для створення декоративних елементів, - арочний. Він тонше звичайного - його товщина 6,5 мм, тому його можна згинати руками - уздовж аркуша, щоб полотно не зламалося. Як тільки ви додали листу арочного гіпсокартону потрібну форму, його потрібно міцно зафіксувати на каркасі за допомогою саморізів.

- Звичайно, арочний гіпсокартон дуже зручний для створення різноманітних декоративних елементів інтер'єру, але арочний ГКЛ поки запитують дуже рідко.

Чутливість гіпсокартону зумовлює необхідність його монтажу при температурі не менше +10 градусів. Також слід враховувати, що у відремонтованому приміщенні не повинно бути перепадів температури і вологості, так як це може привести до поломки конструкції. Тобто для дач, на яких ніхто не живе, краще підібрати інший оздоблювальний матеріал. А для приміщень з підвищеною вологістю, наприклад, ванних кімнат і кухонь, існує спеціальний водостійкий гіпсокартон.

Отже, гіпсокартон - екологічний, прийнятний за ціною і зручний в монтажі оздоблювальний матеріал. Знаючи його можливості, можна без зайвих зусиль отримати ідеальну обробку і втілити в життя цікаві дизайнерські рішення!
Репост в Google Plus

Опубліковано Reliz

    Blogger Коментарі
    Facebook Коментарі

0 комент.:

Дописати коментар